Poděkování ze dne 22.9.2021

Milá paní Homolová,

pátrala jsem, kam směřovat moje poděkování a stále intenzivní pocity vděčnosti za profesionální a lidský přístup několika posádek záchranné služby.
Dostala jsem tedy tip na Vás, jako na osobu, která by měla možnost to případně i všem zúčastněným záchranářům vyřídit.
V pátek 17.9. kolem 16:00 ve Vraném nad Vltavou jsme na procházce s dětmi (celkem jich bylo osm) narazili na vosí hnízdo. Děti si zrovna hrály kolem starého pařezu, když z něho vosily vyletěly a začaly na děti útočit. Bylo jich opravdu hodně, byly agresivní, děti pronásledovaly, holčičkám se zamotávaly do vlasů a bodaly je do hlavy. V tu chvíli jsme se rozhodly zavolat záchranku- i proto, že s námi byly i děti bez svých maminek, u kterých jsme netušily, jakou reakci by na tolik vosích bodnutí mohli mít.
Záchranek přijelo hned několik v situaci, která už byla od vos trochu uklidněná, děti přesto stále vyděšené. Všichni záchranáři do jednoho měly k dětem trpělivý a velice laskavý přístup. Nejen, že děti ošetřily, ale také je postupně velice citlivě uklidnily. Maminkám poradily, co mají dělat v případě pozdější reakce. Některé děti dostaly i plyšáky, které po zbytek dne nepustily z rukou. Pro většinu dětí to byla první zkušenost s příjezdem záchranky. A já i všechny zúčastněné maminky jsme vděčné za to, že v dětech do budoucna zanechaly pocit klidu a jistoty, že záchranka neznamená žádné velké zlo, ale znamená to opravdu POMOC v situacích, které ohrožují zdraví.
Za sebe cítím také velký vděk za to, že celý ten systém perfektně funguje a že já se na něho mohu spolehnout v takto krizových momentech!
Velké díky všem posádkám, i Vám za Vaši naprosto nepostradatelnou práci!!!

Srdečně zdraví Sandra T.