Ohlasy

Poděkování od malých hasičů

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Dobrý den,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za exkurzi na výjezdovém stanovišti v Kladně, zejména p. … za trpělivost s dětmi a perfektní výklad o činnosti ZZS. Děti byly nadšené.

Doufáme, že jsme s dětmi moc nenarušili víkendový program na stanici.

Za kolektiv mladých hasičů Suchdol s pozdravem

Poděkování benešovské výjezdové skupině

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Chtěla bych aspoň touto písemnou formou srdečně poděkovat záchranné službě, jmenovitě: …., …., …., že z 5. – 6. ledna 2015 mi svou vysoce profesionální péčí zachránili život, neboť jsem v tu dobu prodělala infarkt.

Jsem těmto výše jmenovaným lidem nesmírně vděčná a jsem přesvědčená, že si poděkování nepochybně zaslouží a při té příležitosti bych všem těmto lidem chtěla popřát hodně zdraví a vděčnost dalších pacientů, kteří záchranu potřebují, kéž by takových zdravotníků a lékařů bylo více.

DĚKUJI VÁM

Poděkování záchranáři z kladenské výjezdové skupiny

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Tímto dopisem bych chtěl velmi poděkovat za velmi profesionální, a zároveň vstřícný a empatický přístup záchranáře pana Bc. …, který byl přivolám dne 14. 1. 2015 s RZS do … . Zde bydlí matka mé manželky, kterou jsme s manželkou našli se zraněním na čele a pod vlivem alkoholu. Pan Bc. … byl na místě velmi trpělivý při jednání s pacientkou, i když pacientka nespolupracovala a odmítala ošetření. Pan Bc. … od matky mé manželky zjistil, co se jí stalo, a proč k tomu došlo. Mě ani mé manželce nic nechtěla říci. Svým jednáním dokázal přesvědčit pacientku ke spolupráci, nechala se od něj ošetřit, a následně souhlasila s dalším ošetřením, které bylo potřeba.

Já s manželkou bychom nejspíše museli její matku převést k ošetření proti její vůli. Panu Bc. … však po krátké chvíli začala důvěřovat a souhlasila i s převozem do Oblastní nemocnice Kladno. S manželkou velmi oceńujeme a vážíme si přístupu pana Bc. … . V současné době je již matce mé manželky mnohem lépe a chce se léčit se svým psychickým stavem. Věřím, že k jejímu současnému zdravotnímu zlepšení došlo i díky prvnímu přístupu pana Bc. …, který dokázal vžít do jejích problémů.

Poděkování ZOS a říčanské posádce RV

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Dobrý večer,

ráda bych touto cestou poděkovala záchranáři operačního střediska a výjezdové posádce s lékařem, která zasahovala dne 6. 1. 2015 ve 20.40 hod. u mého tatínka na adrese ….

Tatínka rychle a profesionálně zaléčili a předali do nemocnice Říčany.

Prosím o předání poděkování

Poděkování posádce rychlé lékařské pomoci z Kladna

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Přeji dobrý den

a prosím, o předání tohoto mailu sestřičce … a MUDr. …. Ty potom poprosím, o transport mého pozdravení k panu řidiči a mladému praktikantovi, s nimiž tehdy v květnu přijeli včas. Věřím, že nakonec všechno dobře dopadne a moje poděkování najde své adresáty.

Vážená sestřičko (mám problémy s titulem, asi jsem to netrefil úplně správně a tak, prosím, odpusťte), vážený pane doktore, vážený pane řidiči, vážený mladý muži, dovolím si připomenout, že se jmenuji …, je mi 72 let, bydlím v … a 19.5. t.r. u mne došlo k srdeční zástavě. Přijeli jste včas a tak díky radám po telefonu z vašeho dispečinku, díky práci mé ženy a především díky vašemu rychlému a profesionálnímu zásahu, jakož i díky následné péči na JIP v kladenské nemocnici jsem se doslova vrátil do života. Rád bych, především vám čtyřem, ještě jednou vyjádřil dík za záchranu života, ale jsem trochu na rozpacích, jak se to dělá. Snadno lze poděkovat za drobnou službu, za ztracenou a vrácenou peněženku, ale za život? Fakt nevím co s tím a tak bych vám chtěl alespoň  popřát všechno dobré z celého svého znovunastartovaného srdce.

Jsme stále ještě v adventu a tak vám za sebe i za moji ženu přeji krásné vánoční svátky. Přeji vám i nám, abychom je nenechali jen tak odejít, abychom si dokázali jejich ducha, jejich radost uchovat i do všedních dnů. Prožijte ty požehnané dny v pokoji Božím.

Do nového roku přeji pevné zdraví, pevné zdraví a potom ještě pevné zdraví. Víte jistě líp než já, na jak tenké nitce visí tahle podmínka spokojeného lidského žití. Také štěstí je potřeba popřát. Tak ať k vám přijde pokaždé, kdy ho budete potřebovat. Ať se vám daří v práci, ať dojedete vždycky včas.

Poděkování a přání patří především vám čtyřem, ale myslím přitom i na všechny vaše kolegy ze ZZS a rád bych i jim vyslovil dík za všechny ty, k nimž jste vyjížděli, ošetřovali, zachraňovali, …..  a oni sami se potom z různých důvodů k poděkování nedostali.

Ještě jedna omluva, tentokrát za 87 kg mé tehdejší váhy, s níž jste se museli potýkat na schodišti v paneláku. Šel jsem do sebe, už vážím jen 86 a dál na tom pracuji, neboť člověk nikdy neví a nechtěl bych vám podruhé dělat potíže.

Následující věta už je míněna vážně:

Ať vás chrání Boží dlaň před každým nebezpečím, a když nějaké přijde, ať je překonáte.

S velikou úctou

Poděkování kladenské posádce rychlé lékařské pomoci

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Přeji dobré ráno všem záchranářům!

Všechny vás zdravím a obracím se na vás s následující prosbou:

V pondělí 19. května asi v 9.00 u mne došlo k zástavě srdce. Moje žena zavolala na tel. 112 odkud dostávala rady k oživování. Po několika minutách přijela RZS a čtyři záchranáři (z toho jedna žena) mne resuscitovali a později převezli do nemocnice. Můj stav byl velmi vážný, ale díky jejich znalostem, zkušenostem, odbornosti se jim podařilo zákl. životní funkce obnovit a s lékaři na JIP v kladenské nemocnici můj život zachránit.

V minulém týdnu jsem byl propuštěn z nemocnice domů a hned jsem se snažil získat nějaký kontakt na lidi, kteří mne vrátili do života. Na tel. 155 mi bylo řečeno, že jména nelze sdělovat, že je možné poděkovat např. mailem, což tím činím, ale neumím mailem poslat ani kytku ani láhev a proto znovu prosím, abyste mi jejich jména poslali a já jsem jim mohl přijít poděkovat osobně, protože některé věci prostě není možné vyřídit jinak.

Zatím jim, prosím, předejte veliké poděkování ode mne, mé ženy i mých dětí. Nevím, jakým způsobem se děkuje za záchranu života. Všechna slova jsou nesmírně slabá, povrchní, vlažná, ale uvnitř citím vděk, který bych jim chtěl vyjádřit a podělit se s nimi o sdílení zázraku, k němuž tehdy došlo.

Poděkování operátorce operačního střediska ZZS SČK

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Dobrý den,

nerada bych svým telefonátem blokovala tísňovou linku 155 a nevím jak jinak kontaktovat operátorky této linky, proto si dovoluji poslat Vám tento krátký email.

Ráda bych Vás požádala o předání mého poděkování a výrazu vděčnosti operátorce, která mi po telefonu pomohla resuscitovat a poté udržet mého otce při životě až do příjezdu záchranky. Bez její pomoci by byl mrtev. Tato událost se stala dne 21. 5. 2014 ve 13:28 hod. v obci … . Operátorka tísňové linky mne celých 21 minut neopustila a radila se vším, co bylo potřeba.

Velice si vážím Vaší náročné práce a z celého srdce za ni děkuji.

S úctou

Poděkování kladenské výjezdové skupině

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat dispečerce, které jsem dne 30. 4. 2014 v 15:59h volala o pomoc pro zraněnou …. .

Paní dispečerka mě do příjezdu záchranné služby vedla a radila nám co máme dělat se zraněnou. Také mě a ostatním, kteří přispěchali na pomoc, pomohla vlídným slovem překonat počáteční nervozitu a stres. Tím, že nás všechny uvedla do klidu, mohli jsme zodpovědně vykonávat její příkazy a tak pomoct zraněné. Bylo to jako by se mnou mluvil anděl.

Chtěla bych ji touto cestou poděkovat za profesionální přístup a vlídné slovo, kterým nám pomohla. Velmi přeji této dobré duši ať jí provází v jejím životě jen štěstí.

Spolu s touto zkušeností jsem pochopila, že takto se dá zachránit lidský život. A to díky vám kdo tuto práci vykonáváte.

Ještě jednou mnoho díků vám všem.

Poděkování kladenské výjezdové skupině

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Dobrý den,

ráda bych touto cestou poděkovala dvěma týmům Zdravotnické záchranné služby Kladno, kteří v neděli 26. ledna 2014 v 15:14 hod přijeli na adresu … .

Všichni čtyři páni byli velice profesionální, ochotní a k pacientovi, 1,5 leté vnučce, velmi ohleduplní. Také děkuji za rychlost, jelikož ZZS přijela 7 minut po telefonátu.

Velice si vážíme vaší práce a přístupu k pacientům, i když se omlouvám, jednalo se o planý poplach.

S pozdravem

Poděkování kladenské výjezdové skupině

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Vážený pane řediteli,

rád bych vaším prostřednictvím poděkoval záchranné službě, konkrétně posádce Vašeho sanitního vozu. Dne 21. 1. 2014 večer (cca 19:30) moje dcera …. měla vážnou dopravní nehodu na silném náledí při jízdě po karlovarce směrem na Kladno, asi 1 km před odbočkou na Unhošť.

Bezprostředně potom projížděla kolem neplánovaně Vaše sanita. Posádka ihned zastavila a přivolala policii ČR. Dceru na místě vyšetřila a následně převezla na úrazové oddělení ONK (RTG).

Upřímně jim proto děkuji jménem svým i jménem své dcery, která celý jejich přístup, příjemné chování a ochotu hodnotila velmi kladně.