Stříbrní záchranáři na Rallye Rejvíz 2019

Ve dnech 22. – 26. května proběhl v Koutech nad Desnou na Šumpersku 23. ročník záchranářské soutěže Rallye Rejvíz, která je u nás i v zahraničí velmi oblíbená a respektovaná.

Středočeští záchranáři měli letos na Rallye Rejvíz čtyři soutěžní týmy. V kategorii národní soutěže „Rychlé lékařské pomoci“ své síly a schopnosti s ostatními změřili záchranáři z Rakovníka, Benešova, Vlašimi a Berouna. Posledně jmenovaná posádka si ve složení lékař Marcel Truelle, Tomáš Sedláček a Michal Hora svými výkony zajistila krásné druhé místo. V první desítce také skončily i ostatní středočeské posádky – benešovští záchranáři, kteří se umístili na pátém místě, rakovnická posádka skončila na sedmém a desáté místo obsadili záchranáři z Vlašimi.

Přínosem soutěže je především výměna zkušeností mezi pracovníky záchranných služeb z různých zemí a částí České republiky. Organizátoři a autoři soutěžních úkolů kladou důraz na opravdovost. Plnění úkolů vypadá přesně jako výjezd záchranky a zraněné nebo nemocné věrohodně hrají namaskovaní figuranti. Téměř všechny připravené úkoly mají svůj reálný základ ve skutečných výjezdech záchranné služby. Jedná se o fyzicky, vědomostně i diagnosticky náročné, nevšední, ale i kuriózní zásahy.

„I když to možná zvenku vypadá jen jako hra, je tato vysoce uznávaná soutěž skvělým měřítkem, jak si naši záchranáři stojí. To, jak si naše posádky vedly a že se umístily na předních příčkách, je jen jakýmsi zhmotněním uznání, jak odborně jsou připraveni středočeští záchranáři pro reálné zásahy. Velmi si cením dobrých výkonů našich záchranářů a gratuluji jim,“ řekl ředitel záchranné služby MUDr. Jiří Knor.